Dobrý večer,

 

opět jménem moderátora Radka Seiferta Vás zvu na další „nesmírnou debatu“ s názvem „Kosmonautika převážně nevážně“. Naším průvodcem bude Milan Halousek (předseda Astronautické sekce České astronomické společnosti, předseda vzdělávacího spolku Kosmos-news, člen České kosmické kanceláře, popularizátor kosmonautiky atd.). Akce se koná samozřejmě opět na Clubhousu, v klubu Potměchuť, a to v pondělí 30. května 2022 od 17.30 do 19.00. Odkaz na místnost Kosmonautika převážně nevážně

 

Anotace: Aneb Co dělají kosmonauti, když se řídicí středisko nedívá! Létat do kosmu je zodpovědné a nebezpečné povolání – ale i při velkém množství práce si kosmonauti musí najít čas na jídlo, spánek a relaxaci. Co se děje na oběžné dráze, když se řídicí středisko nedívá? Jak si kosmonauti připravují oběd, jak se myjí a chodí na záchod, a jak se kosmonautům ve vesmíru spí? Jak to tam je s alkoholem? A je v kosmu místo třeba i na sex?

 

Kosmonautické akce plánované na první půlrok 2022 jsme uvedli na Pélionu v článku Nesmírné kosmonautické besedy a přednášky pro první polovinu roku 2022! Výpis plánovaného programu je také na stránkách nesmir.cz/program.

 

Budeme rádi za další sdílení této akce všem zájemcům.

 

S přáním všeho hezkého

 

Petr Dušek

 

--

Petr Dusek
+420 608 442 014
petr.dusek@nesmir.cz
www.nesmir.cz
Odborna skupina pro bezbarierovou astronomii a kosmonautiku Ceske astronomicke spolecnosti
The Expert Group for Barrier-free Astronomy and Cosmonautics of the Czech Astronomical Society